Aktualnie znajdujesz się na:

Informacje

Wyrok za gotowość pracy dla obcego wywiadu

Sąd skazał Piotra Ś., oskarżonego o zgłoszenie gotowości do działania na rzecz obcego wywiadu, na karę 1 roku i 4 miejscy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w 2019 r. przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Do zatrzymania Piotra Ś. doszło 24 października 2019 r. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania i zatrudnienia mężczyzny funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną jedną sztukę krótkiej broni palnej, amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty. Przeszukane zostały również miejsca zameldowania i zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. W trakcie tych czynności ujawniono m.in. broń palną i amunicję bez pozwolenia.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zarzucił oskarżonemu zgłoszenie gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Ś. usłyszał również zarzuty posiadania broni palnej i ponad 600 sztuk amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Sąd Okręgowy w Warszawie podzielił zarzuty stawiane w akcie oskarżenia  i skazał Piotra Ś. na karę łączną 1 roku i 4 miejscy pozbawienia wolności. 

Opcje strony

do góry