Aktualnie znajdujesz się na:

Informacje

Organizatorzy nielegalnych gier hazardowych zatrzymani

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby - członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego procederu gier hazardowych. Grupa z tytułu przestępstwa osiągnęła zysk ponad 200 mln zł. Do zatrzymań doszło 14 i 19 grudnia br.

W czasie trwania czynności, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz lubuskiego, funkcjonariusze ABW przeprowadzili szereg przeszukań miejsc związanych z podejrzanymi. Zabezpieczono telefony komórkowe, nośniki danych oraz dokumentacje.

Zatrzymani, to kolejne osoby podejrzane w sprawie dotyczącej organizowania nielegalnego procederu gier hazardowych. Usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pomocy w praniu pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu oraz zarzuty karno-skarbowe. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Na terenie m. in. województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego od 2013 roku funkcjonowała zorganizowana grupa przestępcza. Zajmowała się ona urządzaniem gier hazardowych na automatach oraz praniem brudnych pieniędzy pochodzących z tej działalności. Dotychczas w przedmiotowej sprawie funkcjonariusze ABW i zachodniopomorskiego KAS zatrzymali w sumie 17 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W tej chwili w areszcie przebywają łącznie 3 osoby, w tym organizator procederu. Prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanych na łączną kwotę 222 163 187,14 zł.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe, sprawa jest rozwojowa.

 

Opcje strony

do góry